دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

فواید موتورسواری

فواید موتورسواری سواری: 10 نکته ای که ثابت می کند موتور سواری نوعی روش درمانی است
برای یک موتور سوارباتجربه ، تقریباً چیزی به اندازه طراوت و جوان سازی یک سواری طولانی در مسیری زیبا که متناسب با سبک سواری او باشد ، وجود ندارد. غالباً گفته می شود که سواری درمانی است ، اما حتی سواران در میان ما نیز آن را فقط به عنوان یک شوخی می دانند. حقیقت این است که اثبات شده است که موتورسواری فقط یک فشار شکن نیست ، بلکه باعث تقویت عملکردهای عضلانی و مغزی نیز می شود. در اینجا در این مقاله ، ما نگاهی عینی خواهیم داشت که چرا موتورسواری در واقع یک روش درمانی است و چرا برای شما بسیار مفید است. بیایید این مبحث را از طریق 10 نکته که تأکید را به خانه می رساند ، بررسی کنیم.
این بسیار پیچیده است
برای شروع ، یک مزیت بارز وجود دارد که موتورسیکلت ها تقریباً نسبت به هر وسیله دیگری برای سفر دارند. یک موتور سیکلت به راننده خود اجازه می دهد تا با دیدنی ها ، صداها ، بوها ، لمس و هیجان محیطی که در آن رانندگی می کند به شیوه ای غوطه ورتر ارتباط برقرار کند. شما در داخل یک محیط کنترل نشده نشسته اید و به خوبی با عناصر روبرو هستید. هنگامی که سوار می شوید ، احساس لمسی متصل به دستگاه و همچنین محیطی که کاملاً قابل مقایسه با سایر روش های حمل و نقل نیست ، احساس می شود. آنها بدون دلیل نمی گویند – وقتی با موتورسیکلت حرکت می کنید ، از دنیا عبور می کنید و از آن عبور نمی کنید .
سواری شامل تمرینات بدنی می شود
موتورسواری شامل استفاده از یک دسته کامل از عضلات بدن است. یک جلسه 30 دقیقه ای سواری سخت در اطراف پیست موتور سواری باعث می شود برخی از اعضای بدن شما که نمی دانید وجود آنها درد دارد. موتور سواری در پیست اتومبیلرانی شامل تمرین شدید بعضی از قسمت های بدن مانند ران داخلی است و می تواند حتی یک پسر با بنیه بدنی مناسب را با سرعت سریع خسته کند. حتی خیابان سواری تا حدود زیادی بدن را تمرین می دهد و پس از یک سواری طولانی متوجه خواهید شد که احساس خستگی می کنید ، به روشی کاملاً راضی کننده. ورزش بدنی همراه با سواری به تقویت عضلات کمک می کند ، خصوصاً اگر در دور خمش ها سوار بر یک ماشین ورزشی هستید. موتور سواری اعضای بدن را تمرین می دهد و به تناسب اندام شما کمک می کند و بهترین قسمت این است که با انجام آن احساس خوبی دارید.
این رفلکس های شما را بی صدا می کند
یک موتورسوار مجبور است همیشه از بدن خود برای تعادل موتورسیکلت استفاده کند. برخلاف یک چهار چرخ ، هیچ وقت در هنگام موتور سواری نکته ای وجود ندارد که دستگاه به تنهایی متعادل شود. این به معنی هوشیاری بسیار بالاتر هنگام موتور سواری است. تمریناتی مانند پرهیز از ترافیک ، مانور سبقت ، جلوگیری از مانع ، نوبت گرفتن در حالت خم ، فرمان فرمان آگاهانه ، تطبیق دور و در برخی موارد برخورد با شگفتی در جاده ، رفلکس های شما را تا حد بسیار بالایی افزایش می دهد. سواران خوب به طور کلی دارای رفلکس های خوبی هستند ، که گواه این است که سواری برای هوشیاری و رفاه کلی مغز مفید است.
شادی است که هنگام رانندگی کاوش کنید
هر موتور سواری یک تجربه است. برای کسی که سوارکاری را دوست دارد ، حتی یک سفر کوتاه شهری مملو از تجربیات جدید است که در آن می توانید چیزهای جدیدی در مورد محیط پیرامون خود بیاموزید. در پایان آن ، این حس غنی سازی تجربه شما با کاری که دوست دارید انجام دهید ، بر رضایت ذهنی و احساس خوب شما می افزاید. هنگامی که به مقصد جدیدی می روید این احساس چند برابر می شود. نه تنها این تجربیات کاملاً جدید و مهیج تر هستند ، بلکه احساس عمیق رضایت شما از بازدید از مکان های جدید ، زندگی شما را با دانش ، حوادث و داستان هایی غنی می کند که تا حد زیادی در تقویت سلامت روان و به طور کلی شخصیت شما نقش دارد.
از نظر علمی برای تقویت قدرت مغزی اثبات شده است
صحبت در مورد موتورسواری که توانایی مغزی شما را افزایش می دهد فقط حرف شنود نیست. شواهد بالینی برای اثبات نظریه با آزمایشات انجام شده و مزایای قابل توجه سواری اثبات شده وجود دارد. بیشترین مطالعه مرجع در این زمینه توسط آزمایشگاه Ryuta Kawashima گروه تصویربرداری مغز عملکردی ، انستیتوی توسعه ، پیری و سرطان در دانشگاه توهوکو انجام شد. این مطالعه که بر روی موتورسوارانی انجام شد که هر روز به طور مرتب برای کار خود سوار می شدند و افرادی که سوار آن نبودند ، به طور قطعی ثابت کرد که مغز موتورسوار هنگام رانندگی با موتور سیکلت تحریک می شود. عملکردهای شناختی ، به ویژه آنهایی که به حافظه و ظرفیت استدلال فضایی مربوط می شوند ، به طور چشمگیری افزایش می یابد وقتی برخی از سوارکاران سابق که ده سال از رانندگی خارج شده بودند ، دوباره سوارکاری را شروع کردند.این مطالعه همچنین نتیجه گرفت که ترکیب موتور سواری در زندگی روزمره باعث بهبود عملکردهای مختلف شناختی ، به ویژه عملکردهای قشر جلوی پیشانی می شود.
از نظر علمی اثبات شده استرس
این چیزی است که هر سوار فوراً با آن موافقت می کند. اگر روز بدی داشته اید و دچار استرس شده اید ، سواری طولانی در یکی از جاده های مورد علاقه شما تضمین می کند که شما را به سلامت و آرامش بازگرداند. اما فقط حرف سواران را قبول نکنید. مطالعه فوق همچنین نتیجه گرفت که سوارکاری منظم علاوه بر تقویت توانایی های شناختی ، تأثیرات مثبتی بر سلامت روانی و عاطفی مانند کاهش استرس دارد. موتورسوارانی که بخشی از این مطالعه بودند به وضوح اظهار داشتند که میزان استرس آنها به طور قابل توجهی کاهش یافته است و از نظر ذهنی احساس مثبت تری دارند.
برای کسانی که این کار را با اشتیاق انجام می دهند نزدیک به روحانی است
معنویت ، برای بسیاری از افراد ما ، یکی بودن با خودش است. این در مورد قطع حواس پرتی های مداوم است که ما را به خود مشغول می کند و به ما اجازه نمی دهد با خود عمیق خودمان ارتباط برقرار کنیم. رانندگی با موتور سیکلت ، به خصوص اگر محیط اطراف ، سطح زیرین ، موتورسیکلت و هوا مطابق میل شما باشد می تواند درهایی را باز کند که شما را به سمت درونی واقعی خود سوق می دهد. وقتی سوار می شوید ، احساس یکرنگی شما با خودتان به یک درجه افزایش می یابد. سر و صدا در ذهن شما کم است و هیچ صدایی وجود ندارد ، و شما این احساس تقویت شده در زندگی واقعی زندگی خود را دارید ، نه فقط زنده بودن. این توضیح پیچیده ای است ، همانطور که در بیشتر امور معنوی اتفاق می افتد. سواران پرشور در میان ما ، موافقت می کنند که برخی از سواری ها بسیار رضایت بخش هستند. سوار شدن می تواند باعث ایجاد آرامش درونی شود ،که به عبارت دیگر جوهر معنویت است.
به آزادسازی تمام مواد شیمیایی شاد در مغز شما کمک می کند
از نظر علمی ، احساسات چیزی جز واکنش های شیمیایی در مغز ما نیستند. مواد شیمیایی وجود دارد که مغز آنها را ترشح می کند تا شما را خوشحال ، هیجان زده یا حتی غمگین کند. گروه خوشحال کننده این مواد شیمیایی شامل اکسی توسین ، دوپامین ، اندورفین ، آدرنالین و سروتونین است. عباراتی مانند ‘یک شات دوپامین’ و ‘مواد مخدر آدرنالین’ توسط علم پزشکی پشتیبانی می شوند. ترشحات شیمیایی مختلف نتایج متفاوتی دارند. با این حال ، این مواد شیمیایی با تولید سخاوتمندانه تری هنگامی که ما قصد انجام آن را داریم یا کاری را انجام می دهیم که ما را به وجد بیاورد. برای کسانی که سواری دوست دارند شناخته شده است که موتورسواری یک کوکتل سالم از تمام این مواد شیمیایی شاد آزاد می کند – به شما در “شاد نگه داشتن” بسیار کمک می کند ، که به نوبه خود به سلامتی شما کمک می کند.
افزایش موفقیت
بیایید این را بپذیریم – همه ما برای دستیابی به موفقیت های جدید در زندگی خود تلاش می کنیم. در حالی که شاهکارهای بزرگ به تلاش طولانی مدت و زمان زیادی نیاز دارند ، اما پاداش ها و رفتارهای ناچیزی در این راه وجود دارد که ما را ادامه می دهد. برای یک سوارکار ، این رفتارها برابر است با کشف یک منطقه زیبا و جدید ، یا موفقیت آمیز در یک برنامه ریزی طولانی برای رسیدن به یک مقصد زیبا ، یا گرفتن آن سلفی خیره کننده با مناظر چشمگیر در پس زمینه. این پاداش های اندکی است که سواران گرامی می دارند. هر سواری ، برنامه ریزی شده یا بداهه ، به رانندگان پاداش می دهد تا چشم اندازهای جدید ببینند ، طعم های جدیدی بچشند ، با افراد جدید ملاقات کنند و به ایجاد احساس موفقیت کمک کنند. این حس مفید انجام یک کار مثبت و سازنده واقعاً به ارتقا رفاه عمومی کمک می کند.
این می تواند به کاهش وزن کمک کند
در حالی که سوار شدن در جاده به تقویت عضلات کمک می کند ، سوار شدن از جاده واقعا می تواند یک کالری سوز عظیم باشد. سوار شدن به جاده یا مسیرهای پیاده روی ، کل بدن را در سطح متفاوتی سوار می کند. برای چهره ها ، کسانی که در مسیرهای پیاده روی هستند ممکن است در نهایت 600 کالری در ساعت بسوزانند. اگر یک سوارکار ماهر هستید و از تمام بدن خود برای مقابله با زمین های ناهموار در یک ماشین آفرود استفاده می کنید ، در واقع ورزش می کنید انگار که به سالن بدنسازی برخورد کرده اید. متعادل سازی موتور سیکلت های آفرود مانند انجام یکسری تمرینات مانند نشستن روی یک توپ پایدار یا قایقرانی است – همه در یک زمان. ایستادن روی گیره ها مانند بالا آوردن انگشتان است ، در حالی که هنگام ایستادن و نشستن هنگام سوار شدن بر روی آفرود ، مدام اسکات می کنید. اگر در سطح جدی به موتورسواری می پردازید ، مطمئناً با گذشت زمان لاغر می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *