دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

مشکلات و خرابی های متداول موتورسیکلت و راه حل های آن چیست؟

 

 

مشکلات و خرابی های متداول موتورسیکلت و راه حل آن ها چیست؟

 

 

انسان از وسایل نقلیه گوناگونی برای جابجایی و حمل و استفاده می کند. یکی از این وسایل نقلیه موتورسیکلت است که نسبت به اتومبیل ها از هزینه و دردسر های کمتری دارد. به خصوص در شهر های شلوغ و پر ترافیک داشتن موتورسیکلت سبب صرفه جویی در زمان موتورسوار است. اما آن چه که مسلم است این وسیله نقلیه نیز گاهی دچار خرابی

 می شود و نیاز به سرویس دارد در این مواقع ما باید برای سرویس موتورسیکلت خود به تعمیرکار موتورسیکلت مراجعه کنیم . در این مقاله ما قصد داریم شما را با خرابی های متداول موتور سیکلت آشنا کنیم.

 

سوخت موتورسیکلت: اگر شما چند ماهی است که از موتور سیکلت خود استفاده نکرده اید باید بدانید که بنزین باک موتورسیکلت شما فقط تا 2ماه قابل استفاده می باشد. و بعد از آن خراب می باشد و استفاده از آن میتواند به موتورسیکلت شما آسیب برساند. برای جلوگیری از بروز این مشکل کافی است بنزین باک موتورسیکلت خود را با بنزین جدید تعویض کنید و شیر ته کاربراتور دارای یک پیچ است آن را باز کنید مقداری از بنزین جدید داخل کاربراتور می رود سپس به مدت چند دقیقه موتورسیکلت خود را روشن کنید و بگذارید تا تثبیت کننده کار خود را انجام دهد.

 

روغن موتورسیکلت:

اگر شما مشکل بالا را ندارید میتواند مشکل از روغن موتور سیکلت شما باشد. تغییر روغن موتورسیکلت بهبود راندمان سوخت و کارایی بهتر موتور سیکلت کمک می کند.

 

 

باتری موتورسیکلت ‌:

 

اگر مدت زمان طولانی از موتور سیکلت خود استفاده نکنید باتری شما تخلیه می شود و موتورسیکلت شما روشن نمی شود. شما برای حل این مشکل می توانید 2روش را امتحان کنید.

 

روش اول: از موتورسیکلت خود بیشتر استفاده کنید تا باتری موتور سیکلت شما بتواند شارژ خود را حفظ کند.

 

 روش دوم: از باتری موتورسیکلت یا ماشینی که شارژ دارد به باتری کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *